Vosk Sno-Seal Dóza

Kód: 1330
248,99 Kč –22 %
Vosk Sno-Seal Dóza
248,99 Kč –22 % 193 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.8.2019

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek z včelího vosku na kůži.

   Atsko Sno-Seal je přípravek z pravého včelího vosku, který chrání kůži před deštěm, sluncem, sněhem a solí. Výjimečně dobře odpuzuje posypovou sůl a tím zabraňuje tvoření skvrn na obuvi. Zabraňuje vodě pronikat kůží, protože na jejím povrchu vyplní kožní váčky a zároveň pronikne hluboko do vnější vrstvy. Sno-Seal chrání kůži také před vysycháním a udržuje ji pružnou a pevnou v nejsušších klimatických podmínkách, třeba i v poušti. Udržuje kůži pružnou i při teplotách kolem bodu mrazu a tak ani při stálém ohýbání kůže nevznikají praskliny. Uchovává kůži její přirozenou prodyšnost a prodlužuje její životnost.

   Nezpůsobuje nežádoucí změkčování a řídnutí kůže a nesnižuje tuhost opatku a špičky boty, což je důležité pro oporu nohou při chůzi a pro zachování správného tvaru a fazóny obuvi. Sno-Seal vytváří při zasychání na povrchu kůže trvanlivou ochrannou vrstvu, takže na kůži déle vydrží. Díky svému originálnímu složení však neproniká skrz všechny vrstvy kůže. Naopak mazací krémy, oleje a výrobky z živočišného tuku prosakují všemi vrstvami kůže, takže postupně zanesou všechny její póry a vyplní tak přirozené průduchy ve struktuře materiálu, které mají izolovat a vstřebávat pot. Na nohou pak cítíte vlhkost ještě dříve, než začne pronikat botou zvenčí. Skvrny na ponožkách jsou dokladem toho, že není něco v pořádku. Živočišné tuky a oleje narušují a rozkládají kůži. V koželužně se z kůže tuky odstraňují, aby se kůže uchovala v neporušeném stavu. Proč je tedy do kůže vracet?

   Na rozdíl od živočišných tuků se Sno-Seal nekazí, a proto nenarušuje ani nerozkládá kůži. Po ošetření přípravkem Sno-Seal budete pociťovat větší teplo a budete se cítit pohodlněji také v botách opatřených membránou Gore-Tex, Sympatex apod. Membrána sice chrání vaše nohy před proniknutím vlhkosti zvenčí, ale když je bota promáčená vodou, kůže nemůže dýchat, je neprodyšná. Promočená kůže pak odvádí z nohou teplo, což vede k pocitu vlhkosti a chladu. Každá bota může nasáknout skoro půl kilogramu vody. Váží-li každá bota o půl kilogramu víc, musíte při chůzi na vzdálenost 1km zvednout břemeno, které je těžší celkem o 688kg. Sno-Seal udržuje celou botu suchou, hřejivou a lehkou. Sno-Seal nepoškozuje žádný typ švů (lepené, z nylonu-polyamidu, polyesteru, bavlny apod.) ani rámové spoje (norské, Goodyear, lepené). Sno-Seal je určen pro ošetřování kůže s přírodním hladkým lícem. Nedoporučuje se použití na semiš apod. Semiš trvale změní svůj vzhled, ztmavne a získá hladký povrch (bude však impregnovaná a konzervovaná).

   Proč je Sno-Seal tak skvělý? Sno-Seal vděčí za svou špičkovou kvalitu dvěma skutečnostem: za prvé své schopnosti ulpět ve vnější vrstvě kůže a za druhé schopnosti včelího vosku dokonale odpuzovat vodu. Včelí vosk má bod tání kolem 63°C. Je velmi suchý a neolejovatí a je také neobyčejně mechanicky odolný. Sno-Seal vynalezl v roce 1933 Ome Daiber k impregnaci kožených horolezeckých a lyžařských sjezdových bot.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.