Prodejna znovu otevřena v běžném provozu, pracovní doba PO-PÁ 8:30-17, SO 9-15.

Faramugo

Co rádi děláme? Šijeme oblečení a vybavení pro „outdúr“. A vše doma, v Česku. Oblékáme (a obouváme a vybavujeme) horolezce, lezce, stejně jako turisty vysokohorské či "piknikové". Oblékáme koloběžkáře, lehocyklisty, běžce, rybáře, čundráky, fotografy - prostě ty, co se pohybují v přírodě. Vše s mottem FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ - my šijeme pro člověka, jiní šijí pro lidi.

Vyjdeme Vám vstříc, pokud chcete vyjet do nejvyšších kopců na náročnou expedici, na trek s cestovkou nebo jen oběhnout pleso a vypudit včerejší opici z hlavy. Ušijeme hadřík nejen pro hobbíky, ale stejně tak pro využití profesní - pro záchranáře, hasiče, policisty, vojáky.... Vyrábíme hlavně z nanomembránových tkanin (máme přece 21. století). Patent z Liberce, výroba ve Svitavách, vše šité v Luhačovicích.

Proč se domníváme, že rozumíme tomu, co děláme? Šili jsme už v 90. letech, jako DAB. Péřové oblečení a spacáky, bundy, sedačky pro paragliding. Oprášili jsme výrobu od r. 2014, už pod značkou FARAMUGO. Což je tak nějak somálsky chobotnice. Proč zrovna somálsky? Jde o světový jazyk, kterým se snadno domluvíme všichni (po 10 pivech). V delší časové odmlce jsme závodili v atletice (máme doma sbírku medailí z mistroství republiky, vč. účasti na Světovém poháru v atletice), jezdili na horském kole a na koloběžce. A lezli a cestovali a létali na padáku a sjížděli řeky Evropy i Asie. Na kontě máme cca 120 vrcholků Alp a dalších pohoří nad 4.000 m, severní stěnu Grandes Jorasses, 12 expedic do asijských velehor a prvovýstupy na kopce Pamíru či Altaje.   

 • Outdoorové vybavení sami neustále aktivně využíváme
 • Máme srovnání, testovali jsme v minulosti i pro jiné výrobce
 • Jsme patřičné vzděláni v oboru a zaměstnáváme poctivé lidi
 • Každý výrobek prochází od A do Z našima rukama
 • Ničeho nezneužíváme, vyrábíme na Moravě, ve stínu Bílých Karpat, nikoli čínské zdi
 • Umíme se přizpůsobit vašim požadavkům – velikosti, kombinace barev, úpravy
 • Než výrobek dáme na trh, sami jej opakovaně oblékneme, sami jej zničíme….
 • Nanomembrána je krok dopředu. A my jsme první, kdo z ní šije. Vyniká zejména v paropropustnosti
 • Poradíme vám, opravíme, přešijeme…. Nejen u našich výrobků, u těch nabízíme doživotní servis
 • Snažíme se chovat vstřícně k planetě. Co jde ještě použít, opravíme. Někdy není nutné kupovat nové věci…..
 • Šijeme i pro ČLOVĚKA, kusově, na každého z nás. A naopak – nešijeme pro LIDI, obří série, masovku. To nikoho nemůže bavit.....
 • Pracujeme s kvalitní a značkovou plastovou galanterií, zipy, gumami atd.

 

Naše výrobky nejsou perfektní, vlastně ani nechceme, aby takové byly. Pokud je něco perfektní, znamená to ukončení vývoje, překážku v cestě další tvořivosti. Firma s budoucností má pracovat se stálou změnou, reagovat na měnící se okolnosti. Což nás i víc baví (na rovinu, občas je to na kulku do palice).
Rádi spolupracujeme s českými firmami (a často našimi kamarády). Nabízíme i Mevu (vaření), Bufo (lezačky a sandály), Prabos (botky, pohorky), Scilif (aktivní osvětlení).

Protože upřednostňujeme poctivý přístup k práci a životu, nabízíme kvalitní výrobky s dostupným servisem. Na české bundě nevyděláme tolik, jako na ušité levnou pracovní silou. Jenže na druhou stranu nemáme nadlimitní zásoby z přeplněných lodních kontejnerů. Jistě, kvalita není levná, cenově nesoutěžíme s asijskou produkcí. Děkujeme každému zájemci o naše produkty.            

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.