Hannah

Související obrázek

"V osmdesátých letech minulého století jsme byli blázni do lezení a víkendy, které bychom nestrávili ve skalách, jsme si ani nedovedli představit. Lezení, pískovcové věže a kamarádi, to byl náš svět. Spojovala nás láska k přírodě a touha plnit si své lezecké sny."

Hana Zachařiášová - Spolumajitelka a spoluzakladatelka značky Hannah.

"K tomu jsme ale potřebovali i kvalitní vybavení, které se u nás tenkrát nedalo sehnat. Existovalo jediné řešení, vše potřebné si nějak vyrobit. Já jsem šila pro kamarády péřové spacáky, bundy a taky bonekanky (teplé bundy z materiálu bonekan). Nebyla jsem v té době jediná, která se snažila dohnat vlastní výrobou to, co nebylo tehdy dostupné v socialistických obchodech. V každé lezecké partě byl někdo, kdo něco vyráběl – batohy, lezecké úvazky nebo dokonce i věci na jištění ve skalách. Amatérské začátky měly svůj půvab. Představte si ten strašný nepořádek, který vznikne, když v koupelně začnete cpát peří do vlastnoručně ušitého spacáku. Peří létá všude a uprostřed toho zmatku jste vy. Klečíte ve vaně a snažíte se přesvědčit peří, aby konečně vlezlo tam, kam má. Klidně se smějte. I my se dnes smějeme tomu, jak jsme kdysi začínali.

S kamarády jsme sdíleli úspěchy i neúspěchy a vzájemně se podporovali na cestě za svými sportovními cíli. Byl to dobrý základ k tomu, abychom spolu zkusili pokračovat i v profesním životě.

I když jsme tehdy přesně nevěděli, do čeho se pouštíme, nebo možná právě proto, rozhodli jsme se rychle. V roce 1991 jsme v Plzni založili naši firmu, základ názvu tvořilo moje jméno. Značka HANNAH byla na světě."

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.