Vážení zákazníci, z důvodu inventury zasíláme pouze zboží, které máme momentálně skladem. Inventura bude ukončena 17.1. 2020.

Hudy

Výsledek obrázku pro hudy logo

HUDYsport založil vynikající lezec Jindřich Hudeček přezdívaný Hudy. První lezecké krůčky podniká se svými kamarády v pískovcových skalách rodného Českosaského Švýcarska.

Už od samého začátku je zřejmý jeho mimořádný lezecký talent. v Labských pískovcích Českosaského Švýcarska postupně přelézá nejtěžší cesty jiných lezců a prostupuje nové odvážné lezecké směry. Lezení těžkých, tzv. morálových cest s tehdejším lezeckým vybavením bylo náročné nejenom po fyzické, ale zejména po psychické stránce. Morálu má ale Hudy už od samého začátku na rozdávání a strach řadí mezi příjemné pocity. Lezení je pro něj jedno velké dobrodružství.

V letech 1983 až 1990 je součástí československého horolezeckého reprezentačního týmu a otevírají se mu komunismem zavřené hranice do západního světa. Je členem několika vysokohorských expedic a účastní se závodů Světového poháru v lezení na obtížnost, včetně legendárního Rock Masters v italském Arcu. Mezi jeho nejhodnotnější výstupy patří zimní prvovýstup severní stěnou Triglavu nebo sólo výstup na El Capitan. Díky kontaktům s výrobci lezeckého materiálu začíná, po pádu komunistického režimu, v roce 1990 obchodovat s outdoorovým vybavením.

V roce 1990 zakládá Jindřich „Hudy“ Hudeček malou firmu, která obchoduje s outdoorovým vybavením a stává se základem pro budoucí společnost HUDYsport. Ve stejném roce také otevírá první kamennou prodejnu v hraniční obci Hřensko uprostřed Labských pískovců.

V letech následujících po otevření první prodejny ve Hřensku otevírá Hudy spolu se svými kamarády ze skal či horolezeckých expedic další HUDY prodejny po celé České republice a Slovensku. Většina lidí, kteří pracují v HUDY, jsou aktivní lezci či sportovci s velkými zkušenostmi v oboru. Díky tomu vzniká uvnitř firmy silný duch, který je jeho obrovskou hnací silou. Italská značka La Sportiva patří mezi špičku ve výrobě lezeckých a trekingových bot. Následně rozšiřuje tento výrobce sortiment také o skialpovou výbavu, běžeckou obuv a sportovní oblečení. Historie značky sahá do první poloviny 20. století, kdy obuvník Narciso Delladio vyrábí v údolí Val di Fiemme kožené boty pro dřevorubce a zemědělce. Společnost Deuter se řadí mezi nejstarší výrobce batohů.

Širokou nabídku turistických, horolezeckých, cyklistických, městských i školních batohů doplňují ledvinky, cestovní tašky a spousty dalšího vybavení. Historie firmy sahá již do přelomu 19. a 20. století, kdy Hans Deuter vyrábí poštovní tašky a pytle, které dodává bavorské královské poště. Jindřich Hudeček vstupuje do společnosti Direct Alpine, renomovaného českého výrobce horo/lezeckého oblečení. Jde o strategické partnerství, které znamená jednak rozvoj značky Direct Alpine v rámci obchodů HUDYsport a jednak možnost dalšího růstu v zahraničí.

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.