Hudy

Výsledek obrázku pro hudy logo

HUDYsport založil vynikající lezec Jindřich Hudeček přezdívaný Hudy. První lezecké krůčky podniká se svými kamarády v pískovcových skalách rodného Českosaského Švýcarska.

Už od samého začátku je zřejmý jeho mimořádný lezecký talent. v Labských pískovcích Českosaského Švýcarska postupně přelézá nejtěžší cesty jiných lezců a prostupuje nové odvážné lezecké směry. Lezení těžkých, tzv. morálových cest s tehdejším lezeckým vybavením bylo náročné nejenom po fyzické, ale zejména po psychické stránce. Morálu má ale Hudy už od samého začátku na rozdávání a strach řadí mezi příjemné pocity. Lezení je pro něj jedno velké dobrodružství.

V letech 1983 až 1990 je součástí československého horolezeckého reprezentačního týmu a otevírají se mu komunismem zavřené hranice do západního světa. Je členem několika vysokohorských expedic a účastní se závodů Světového poháru v lezení na obtížnost, včetně legendárního Rock Masters v italském Arcu. Mezi jeho nejhodnotnější výstupy patří zimní prvovýstup severní stěnou Triglavu nebo sólo výstup na El Capitan. Díky kontaktům s výrobci lezeckého materiálu začíná, po pádu komunistického režimu, v roce 1990 obchodovat s outdoorovým vybavením.

V roce 1990 zakládá Jindřich „Hudy“ Hudeček malou firmu, která obchoduje s outdoorovým vybavením a stává se základem pro budoucí společnost HUDYsport. Ve stejném roce také otevírá první kamennou prodejnu v hraniční obci Hřensko uprostřed Labských pískovců.

V letech následujících po otevření první prodejny ve Hřensku otevírá Hudy spolu se svými kamarády ze skal či horolezeckých expedic další HUDY prodejny po celé České republice a Slovensku. Většina lidí, kteří pracují v HUDY, jsou aktivní lezci či sportovci s velkými zkušenostmi v oboru. Díky tomu vzniká uvnitř firmy silný duch, který je jeho obrovskou hnací silou. Italská značka La Sportiva patří mezi špičku ve výrobě lezeckých a trekingových bot. Následně rozšiřuje tento výrobce sortiment také o skialpovou výbavu, běžeckou obuv a sportovní oblečení. Historie značky sahá do první poloviny 20. století, kdy obuvník Narciso Delladio vyrábí v údolí Val di Fiemme kožené boty pro dřevorubce a zemědělce. Společnost Deuter se řadí mezi nejstarší výrobce batohů.

Širokou nabídku turistických, horolezeckých, cyklistických, městských i školních batohů doplňují ledvinky, cestovní tašky a spousty dalšího vybavení. Historie firmy sahá již do přelomu 19. a 20. století, kdy Hans Deuter vyrábí poštovní tašky a pytle, které dodává bavorské královské poště. Jindřich Hudeček vstupuje do společnosti Direct Alpine, renomovaného českého výrobce horo/lezeckého oblečení. Jde o strategické partnerství, které znamená jednak rozvoj značky Direct Alpine v rámci obchodů HUDYsport a jednak možnost dalšího růstu v zahraničí.

Žádné produkty od výrobce Hudy nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.